19 stycznia, w piątkowe przedpołudnie, smacznie i zdrowo rozpoczęliśmy obchody Dnia Babci i Dziadka w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie. Tym razem uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie pod okiem wychowawczyń oraz Pań z Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie przygotowywały smaczne, kolorowe kanapki. Z zapałem kroiły i mieszały warzywa i owoce na sałatki oraz nadziewały mega owocowe szaszłyki. Te wszystkie zdrowie i pożywne przekąski przygotowano jako poczęstunek dla Babć i Dziadków, którzy zostali zaproszeni na dzisiejszy wieczór podczas którego odbędą się występy artystyczne z okazji zbliżającego się Ich święta.

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie przygotowaliśmy także dla najmłodszych kącik zabaw promujących zdrowe nawyki żywieniowe pod hasłem "Małe dzieci nie jedzą śmieci". Dzieci podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka miały okazję ułożyć jadłospis, stworzyć pożywne przekąski z warzyw i owoców oraz uczestniczyć w zabawie ruchowej ,,Zanieś śniadanie”.

A to wszystko w ramach projektu "Dietetyka Smyka", realizowanego przez GOK dzięki funduszom pozyskanym z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w Warszawie. Projekt otrzymał dofinansowanie w X edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!”, którego celem jest przeprowadzenie działań z zakresu edukacji i wychowania dzieci w wieku 2-9 lat mieszkających na terenach wiejskich i w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Na realizację projektu Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie otrzymał kwotę 9.920,00 zł. W ramach dofinansowania zakupiono m.in. akcesoria do prowadzenia kącika zabaw promującego zdrowe nawyki żywieniowe, akcesoria do prowadzenia zajęć ruchowych, zostaną przeprowadzone warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców z kucharzem/ dietetykiem oraz odbędą się wykłady dietetyka dla rodziców i opiekunów. Od początku roku, w każdy czwartek, w ramach projektu, organizowane są zajęcia ruchowe z animatorami dla dzieci, a od 19 stycznia zapraszamy najmłodszych do kącika zabaw promujących zdrowe nawyki żywieniowe.

Od godz. 16.00 na sali Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie zrobiło się gwarno i wesoło, a to wszystko za sprawą przybyłych gości. Zaproszenie od Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie oraz najmłodszych przyjęli bowiem ich Dziadkowie i Babcie, Wójt Gminy Potęgowo pan Dawid Litwin, Dyrektor SP w Potęgowie Pan Leszek Domaszk, rodzice oraz mieszkańcy Gminy Potęgowo, którzy z wielkim entuzjazmem przyjęli występy początkujących artystów. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie zaprezentowali się uczniowie klas O-III ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie, przygotowani przez Panie: Bożenę Dąbek, Grażynę Bartos, Sylwie Kraśnicką, Weronikę Piołunkowską, Irenę Klasa, Barbarę Krasnoborską, Beatę Woźniak.

Serdecznie dziękujemy za obecność, a wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich Święta życzymy dużo, dużo zdrowia, radości i pociechy z wnuków i wnuczek.