Po raz kolejny rekord na WOŚP !!!!

Po raz 15 sztab działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie zaangażował się w zbiórkę na rzecz WOŚP. Tym razem, ze wszystkimi sztabami w Polsce i na świecie, kwestowaliśmy i licytowaliśmy "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Dzięki hojności darczyńców i sponsorów oraz ciężkiej pracy wolontariuszy, w tym roku po raz kolejny udało nam się pobić rekord i możemy pochwalić się kwotą 34.405 zł .

Jak co roku na sukces sztabu, który mieścił się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, pracowało kilkadziesiąt osób: 40 wolontariuszy zbierających pieniądze na ulicach naszych wiosek, wolontariusze pracujący przy organizacji części artystycznej, licytacjach, sklepiku, liczący zebrane w puszkach pieniądze, pielęgniarka badająca ciśnienie i cukier. Po raz kolejny imprezę poprowadziły Pani Joanna Basiak, Pani Izabela Zielińska i Pani Izabela Marchewka. Od godz. 15.00 było wiele atrakcji, zakończonych o godz.2000 "Światełkiem do nieba".

Całodniowe licytacje i występy cieszyły się wielką popularnością. Wśród najdrożej sprzedanych "gadżetów" ofiarowanych na finał w Potęgowie znalazły się: talon na ferie zimowe w Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie, traktor ofiarowany przez firmę Agro Sieć Maszyny, obraz namalowany przez Panią Annę Dajnowicz, tort ofiarowany przez strażaków z OSP w Potęgowie, zabawki ofiarowane przez firmę PHU Arkadiusz Błażejewicz, kamera sportowa przekazana przez firmę CMHT, koszulki z logo WOŚP, zaproszenie na obiad oferowane przez Zajazd "Leśny Staw", talony na zakupy artykułów w firmie "Ulenberg" w Główczycach. W tym roku po raz kolejny licytowaliśmy odpalenie "Światełka do nieba", które wygrała rodzina Państwa Agnieszki i Pawła Nowickich. Serdecznie gratulujemy!

Na scenie GOK zaprezentowali się soliści i zespoły działające przy GOK: zespół "Mleczaki" przygotowane przez Panią Basię Krasnoborską, grupa taneczna działająca pod kierunkiem Pani Małgosi Węgrzyn- Kucharek, zespół "The black moons" działający przy GOK pod kierunkiem Pana Marcina Gałązki w składzie: Nikola Kędra, Paulina Krasowska, Kinga Szczepańska, Zuzia Fitowska i Huber Józefiak, zespół "Wiśta Wio!" oraz soliści: Nikola Kędra oraz Patrycja Pikuła. Na scenie wystąpił także zespół dziecięcy "Dzwoneczki" z ZS
w Potęgowie. Na zakończenie naszego finałowego grania na scenie wystąpił zespół "Grupa Rosjan" z Trójmiasta. Finałowa scena posłużyła także do zaprezentowania pokazu ratowniczego, przygotowanego przez pana Tomasza Kotusiewicza i strażaków z OSP w Potęgowie.

Równocześnie, podczas występów i licytacji Strażacy z OSP w Potęgowie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych, natomiast Pani Krystyna Wielgus wykonywała badania ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu cukru we krwi. Przez cały dzień działał także orkiestrowy sklepik, który oferował m.in. gorące przekąski, słodycze, kawę, herbatę, pyszne ciasto i wiele innych pyszności. Dochód ze sklepiku także wsparł orkiestrowe granie.

W tym roku w orkiestrową zbiórkę na ulicach naszych wiosek zaangażowało się40 wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie, Szkoły Podstawowej w Łupawie i Szkoły Podstawowej w Skórowie, z Przedszkola w Potęgowie, nauczycielom oraz opiekunom wymienionych jednostek Paniom Iwonie Górskiej i Lucynie Bagińskiej, a także osobom prywatnym: Michałowi i Ryszardowi Knaś, Mirosławowi Ustianowskiemu, Julii Marchewka, Tomaszowi i Frankowi Wasylko, Pani Marlenie Socha z córkami Olą i Julią, Remigiuszowi Ciuńczykowi, Pani Elżbiecie Szczepańskiej, strażakom z OSP w Potęgowie i ich rodzinom.

1. Franciszek Wasylko- 2046,05

38. Mateusz Gorlikowski- 98,42

39. Katarzyna Baran- 86,15

40. Karina Kulesza- 49,57

Nasze orkiestrowe granie w tym roku wsparli finansowo:

1. firma Agro East Europe Sp. z o.o. w Łupawie

2. Gospodarstwo Rolne  Państwo Emilia i Mieczysław Szulga

3.  Państwo Jolanta i Jarosław Celban

4. OKTAN w Nowej Dąbrowie

5. firma "ROZA" bracia Różańscy

6. Skład Nowicki w Potęgowie

7. Pani Marta Rutkiewicz

8. Firma "Elwoz"

9. Firma Handlowo Usługowa "Dominika"

10. "Mario Meble" Usługi Stolarskie  Mariusz Wasilewski

11. "Maja" Sylwia i Przemysław Bednarscy

12. "Piekarnia Nowicki" Daniel Nowicki

13. Gospodarstwo Rolne Maciej Basiak

14. Mikołajczyk &Wielgus Transport spedycja Sp.j.

15. Pałac w Grąbkowie – Karolina Gołębiowska, Kazimierz Stępniak

16. E-poNET

17. Pan Witold Szczepański

18. Nadleśnictwo Łupawa w Łupawie

19. Pałac w Grąbkowie- Karolina Gołębiowska, Kazimierz Stępniak

20. Mikołajczyk Zenon Przedsiębiorstwo- Zenon Mikołajczyk & synowie

21. Pomorska Agencja Imprez Artystycznych "PAJA "

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

firma Alufenotherm Sp. z o.o. w Malczkowie,

Pani Anetta Słomińska

Pan Krzysztof Litwin

Pani Danuta Młynarczyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i  ofiarodawcom, zespołom, grupom tanecznym, solistom, dzieciom, młodzieży i dorosłym za piękne występy, instruktorom, opiekunom i nauczycielom, za współprowadzenie tegorocznej imprezy Izabeli Zielińskiej, Izabeli Marchewce, pomagającym Justynie Wasylko, Karolinie Czerwińskiej, Kamili Młynarczyk,  Beacie Lemek, Paulinie Matusiak,  Maciejowi Basiak, Krzysztofowi Marchewce, Magdalenie Semak, akustykom Panu Marcinowi Gałązce i Danielowi Spoczyńskiemu,  za pracę w sklepiku Pani Elżbiecie Kędra, Tomaszowi Wasylko, Sylwii Szyca, Michałowi Czerwińskiemu, Natali Matusiak, Wójtowi Gminy Potęgowo Panu Dawidowi Litwinowi za udostępnienie transportu, za umożliwienie zbadania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi doktorowi Cezaremu Zielewskiemu oraz pani Krystynie Wielgus za wykonanie tegorocznych badań, za liczenie pieniędzy Paniom Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, Oldze Młynarczyk, Państwu Agnieszce, Aleksandrze, Robertowi Pradlikom, za pomoc i wsparcie strażakom z OSP w Potęgowie.