Z nastrojem wigilijnym – czuwania przed narodzinami Zbawiciela – wiążą się specyficzne obyczaje: wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie, dzielenie się opłatkiem podczas składania sobie życzeń świątecznych przy choince. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie 14 grudnia o godz. 11.00 odbyła się Gminna Wigilia Seniorów. Organizatorzy uroczystości: Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, Dyrektor GOK w Potęgowie Pani Joanna Basiak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Potęgowie Pani Iwona Gierke oraz proboszcz Parafii Skórowo Ksiądz Waldemar Pielecki powitali gości i złożyli wszystkim przybyłym z serdeczne życzenia. W sali Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie spotkali się seniorzy z Gminy Potęgowo, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Potęgowie wraz z opiekunami i pracownikami GOPS, członkowie zespołu „Potęgowianki”, członkowie „Klubu Seniora”. Podczas uroczystości świąteczne przedstawienia zaprezentowały dzieci z SP w Skórowie, przygotowane przez Panią Izabelę Zielińską i Księdza Tadeusza Drobińskiego oraz podopieczni ŚDS w Potęgowie.

Zgodnie z tradycją, wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z „pierwszą gwiazdką na niebie”. Nieco wyprzedzając tradycyjną kolację, zaprosiliśmy wszystkich przybyłych na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Państwu Balcerzyk, którzy ja co roku wsparli nasze przedświąteczne przygotowania i przekazali ryby na świąteczne stoły.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za mile spędzony czas, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia słowami poety składamy wszystkim serdeczne życzenia:

"Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;

Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, prastare orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiądzie.

Sercem Go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota -
Oto co czynić wam każe
Miłość - największa cnota."