Podczas IV Powiatowego Przeglądu Solistów-Instrumentalistów organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie w dniu 1 grudnia 2017r. swoje umiejętności zaprezentowało 39 solistów. Wszystkich przybyłych przywitali Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie Pani Joanna Basiak oraz Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin.

Uczestników przeglądu oceniała komisja w składzie: Pani Medea Berianidze- przewodnicząca dzisiejszej komisji, pracownik akademicki, wszechstronnie wykształcony muzyk, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród; Pani Ewa Misiewicz- wykładowca w Zakładzie Dydaktyki Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w SŁupsku, konsultant ds. muzyki, muzykoterapii i dydaktyki sztuki oraz doskonalenia nauczycieli, autorka i współautorka 8 publikacji, w tym 5 artykułów; Pan Zbigniew Piątkiewicz- muzyk – trębacz, członek orkiestry Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego „Reduta”. Imprezę prowadził Iwo Szempruch, uczeń III klasy Gimnazjum w Potęgowie.

Uczestnicy konkursy występowali w 6 kategoriach:

w kategorii muzycy amatorzy klasy I-IV
I m-ce   Michalina Boniecka
wyróżnienie Tymoteusz Gołębiewski

w kategorii  muzycy amatorzy klasy V-VIII i pozostałe klasy gimnazjum
I m-ce  Franciszek Weisbrot
II m-ce  Krystian Selke

III m-ce  Magdalena Studzińska
wyróżnienie Wiktoria Celban,  Paulina Krasowska
udział: Kinga Gojke, Marek Skawiński, Bartosz Rebus, Krystian Majcherski, Martyna  Błaszczyk, Filip Drozdowski

w kategorii muzycy amatorzy dorośli:
I m-ce  Marek Leśniewski
II m-ce  Weronika Leszczyńska
III m-ce  Bartosz Prondziński
udział:  Kinga Łozińska

w kategorii muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy I-IV
I m-ce  Maria Hukała
II m-ce Paweł Kąkol
III m-ce Maja Jaworek
wyróżnienie Seweryn Potrykus
udział: Julia Wałcerz, Michalina Macieja, Kajetan Stawski, Agata Otrząsek, Paweł Czaja, Hanna Kopińska,  Konrad Hazak, Filip Kupski

w kategorii  muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy V-VIII
i pozostałe klasy gimnazjum
I m-ce  Fryderyk Potrykus
II m-ce  Martyna Omachel
III m-ce  Igor Ropela- na trąbce

Wyróżnienie: Zuzanna Labuda
Udział:  Filip Kościelski, Aleksandra Wilczyńska, Adam Protasewicz, Gracjan Krzemieniec, Igor Ropela - na gitarze

Przyznano puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, Senatora RP Kazimierza Kleina, Starostę Powiatu Słupskiego, Posła na Sejm RP Zbigniewa Konwińskiego, Wójta Gminy Potęgowo, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, Koło Łowieckie "Darzbór" w Słupsku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy w poszczególnych kategoriach.

Na widowni zasiedli mi.n.: Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, dyrektor CER w Warcinie Pan Mariusz Smoliński, dyrektor ZS w Potęgowie Leszek Domaszk, dyrektor GBP w Potęgowie Pani Maria Ksel, towarzyszący artystom najbliżsi i instruktorzy.

Na zakończenie Dyrektor GOK w Potęgowie złożyła wszystkim przybyłym serdeczne podziękowania za zaangażowanie. Do gratulacji i życzeń przyłączyła się także przewodnicząca tegorocznego konkursu Pani Medea Berianidze. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!