Jest niewiele takich akcji w roku, które potrafią złączyć wszystkich Polaków, bez względu na wiek, płeć a nawet poglądy. Jest niewiele takich zimowych dni, w których tysiące wolontariuszy w deszczu śniegu czy mrozie kwestują w jednej sprawie w całej Polsce i w różnych częściach świata.

Wczoraj, 13 grudnia w niedziele po raz dwudziesty siódmy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- niesamowicie pozytywna inicjatywa Jurka Owsiaka, której celem jest zbieranie funduszy dla chorych i potrzebujących. W Potęgowie Sztab WOŚPu po raz 16. włączył się do tej pięknej akcji. Choć liczenie wciąż trwa to możemy śmiało stwierdzić, że rekord po raz kolejny został pobity! Dzięki hojności darczyńców : lokalnych firm, przedsiębiorców, rolników, artystów, wielkodusznych mieszkańców udało się uzbierać około 38 000 złotych!

Sukces nie miałby miejsca gdyby nie zaangażowanie kilkudziesięciu wolontariuszy. Podobnie jak w roku ubiegłym 40 osób kwestowało z puszkami na terenie gminy Potęgowo. Wiele osób zaangażowało się w organizację części artystycznej, licytacjach, sklepiku, robieniu kanapek, animacji najmłodszych... Działo się wiele! Między licznymi występami dzieci działających przy GOKu w Potęgowie odbywały się licytacje, dzieci mogły pomalować buzie w ulubione zwierzaki, przybyli goście mogli bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. Finał tradycyjnie zakończyło efektowne "Światełko do nieba".

Pozostając w temacie rekordów przedstawimy wam kilka ciekawostek z tegorocznego finału:

Najdrożej sprzedany przedmiot

Za 700 zł udało się sprzedać obraz ofiarowany przez panią Annę Dajnowicz, która co roku wspiera swoimi obrazami licytacje WOŚPu. Dziękujemy! Wśród najdrożej sprzedających się przedmiotów znalazł się również tort i pluszowy mis strażak ofiarowany przez Strażaków z Potęgowa oraz Tort Bezowy od anonimowego darczyńcy :)

Najcenniejsza puszka

W tym roku tak jak w ubiegłym najwięcej pieniędzy znalazło się w puszce Franciszka Wasylko około 1500 zł! Zaraz po nim znalazła się puszka Michała Müllera z kwotą ok  1400 zł. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wolontariuszom!

Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację Sztabu w GOKu w Potęgowie oraz tym, którzy przyłożyli się do osiągnięcia tegorocznego rekordu!

Dziękujemy:

- Izie Zielińskiej, Joannie Basiak oraz Izie Marchewce za prowadzenie całej imprezy, licytacji i czuwanie nad przebiegiem wydarzenia;

- Karolinie Czerwińskiej, Sylwi Czerwińskiej, Michałowi Czerwińskiemu, Krzysztofowi Marchewce, Patrycji Pikule, Kamili Młynarczyk, Beacie Lemek, Agnieszce Różańskiej, Justynie Bryzgalskiej, Natalii Matusiak, Elżbiecie Kędra, Tomaszowi Wasylko, Romie Szybut , Arkowi i Emilii Damaszkom za ogarnianie spraw w kuchni, sklepiku, animacji dzieci, dokumentowania wydarzenia, za zaangażowanie i pomoc w organizacji;

- Maciejowi Basiak, Danielowi Spoczyńskiemu za czuwanie nad realizacją dźwięku;

- wszystkim artystom ubarwiającym wydarzenie: Julii Marchewce, pani Basi  Krasnoborskiej i zespołom "Mleczaki" i "Dzwoneczki", solistkom uczącym się na zajęciach w GOKu Julii Saganowskiej, Mai Łoś, Marcie Malek, Marcelinie Placha, Lilii Pieniak, Julii Lipce, Oliwi Basarab, Lenie Woźniak, pani Martynie i działającej przy GOKu grupie tanecznej, grupie tanecznej ze Stacji Kultura z Lęborka pod przewodnictwem Natali Kubicy, naszym lokalnym "Teatralnie zakręconym" kabareciarzom, zespołowi Wiśta Wio, Nikoli Kędrze, Sylwi Krymskiej i Krzysztofowi Cyganowi z zespołu Legato oraz panom z zespołu Retro Band z GOKu z Potęgowa;

- OSP z Potęgowa i Łupawy za czuwanie nad bezpieczeństwem na tłumnie wypełnionej sali GOKu;

-czterdziestu wolontariuszom ze szkół podstawowych z Potęgowa, Skórowa i Łupawy i z GOKu za kwestowanie na terenie gminy;

-wójtowi Gminy Potęgowo Dawidowi Litwinowi za zapewnienie transportu

-doktorowi Cezaremu Zielewskiemu za udostępnienie sprzętu pomiarowego oraz pani Krystynie Wielgus za wykonywanie badań;

-Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, Oldze Młynarczyk, rodzinie państwa Pradlików za skrupulatne liczenie pieniędzy;

Nasze orkiestrowe granie w tym roku wsparli finansowo:

firma Agro East Europe Sp. z o.o. w Łupawie

Usługi Remontowo- Budowlane Mieczysław Szulga

Biuro Obsługi Budownictwa Jarosław Celban

OKTAN w Nowej Dąbrowie

firma "ROZA" bracia Różańscy

Skład Nowicki w Potęgowie

Polski Związek Wędkarski Koło w Potęgowie

"Maja" Sylwia i Przemysław Bednarscy

Piekarnia Cukiernia Nowicki Godętowo Daniel Nowicki

Gospodarstwo Rolne Maciej Basiak

E-poNET Potęgowo

Nadleśnictwo Łupawa

Ryszard Mikołajczyk

Mikołajczyk & Wielgus Transport spedycja Sp. j.

Pałac w Grąbkowie Karolina Gołebiowska Kazimierz Stępniak

Zenon Mikołajczyk i synowie

Pomorska Agencja Imprez Artystycznych PAJA

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

Firma Alufenotherm sp. z o.o. w Malczkowie

Firma „Agro-Sieć”  Nowa Dąbrowa