Po raz kolejny rekord na WOŚP !!!!

       Po raz 15 sztab działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie zaangażował się w zbiórkę na rzecz WOŚP. Tym razem, ze wszystkimi sztabami w Polsce i na świecie, kwestowaliśmy i licytowaliśmy "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Dzięki hojności darczyńców i sponsorów oraz ciężkiej pracy wolontariuszy, w tym roku po raz kolejny udało nam się pobić rekord i obecnie możemy pochwalić się kwotą 34.000zł . 

        Jak co roku na sukces sztabu, który mieścił się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, pracowało kilkadziesiąt osób: 40 wolontariuszy zbierających pieniądze na ulicach naszych wiosek, wolontariusze pracujący przy organizacji części artystycznej, licytacjach, sklepiku, liczący zebrane w puszkach pieniądze, pielęgniarka badająca ciśnienie i cukier. Po raz kolejny imprezę poprowadziły Pani Joanna Basiak, Pani Izabela Zielińska i Pani Izabela Marchewka. Od godz. 15.00 było wiele atrakcji, zakończonych o godz.2000 "Światełkiem do nieba".

        Całodniowe licytacje i występy cieszyły się wielką popularnością. Wśród najdrożej sprzedanych "gadżetów" ofiarowanych na finał w Potęgowie znalazły się: talon na ferie zimowe w Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie, traktor ofiarowany przez firmę Agro Sieć Maszyny, obraz namalowany przez Panią Annę Dajnowicz, tort ofiarowany przez strażaków z OSP w Potęgowie, zabawki ofiarowane przez firmę PHU Arkadiusz Błażejewicz, kamera sportowa przekazana przez firmę CMHT, koszulki z logo WOŚP, zaproszenie na obiad oferowane przez Zajazd "Leśny Staw", talony na zakupy artykułów w firmie "Ulenberg" w Główczycach. W tym roku po raz kolejny licytowaliśmy odpalenie "Światełka do nieba", które wygrała rodzina Państwa Agnieszki i Pawła Nowickich. Serdecznie gratulujemy!

        Na scenie GOK zaprezentowali się soliści i zespoły działające przy GOK: zespół "Mleczaki" przygotowane przez Panią Basię Krasnoborską, grupa taneczna działająca pod kierunkiem Pani Małgosi Węgrzyn- Kucharek, zespół "The black moons" działający przy GOK pod kierunkiem Pana Marcina Gałązki w składzie: Nikola Kędra, Paulina Krasowska, Kinga Szczepańska, Zuzia Fitowska i Huber Józefiak, zespół "Wiśta Wio!" oraz soliści: Nikola Kędra oraz Patrycja Pikuła. Na scenie wystąpił także zespół dziecięcy "Dzwonki" z ZS  w Potęgowie. Na zakończenie naszego finałowego grania na scenie wystąpił zespół "Grupa Rosjan" z Trójmiasta. Finałowa scena posłużyła do zaprezentowania pokazu ratowniczego, przygotowanego przez pana Tomasza Kotusiewicza i strażaków z OSP w Potęgowie. 

        Równocześnie, podczas występów i licytacji Strażacy z OSP w Potęgowie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych, natomiast Pani Krystyna Wielgus wykonywała badania ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu cukru we krwi. Przez cały dzień działał także orkiestrowy sklepik, który oferował m.in. gorące przekąski, słodycze, kawę, herbatę, pyszne ciasto i wiele innych pyszności. Dochód ze sklepiku także wsparł orkiestrowe granie.

        Wolontariusze, zbierający pieniądze do późnych godzin wieczornych, intensywnie kwestowali na ulicach Naszej Gminy, dzięki czemu w niejednej puszcze padł rekord! Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie, Szkoły Podstawowej w Łupawie i Szkoły Podstawowej w Skórowie, z Przedszkola w Potęgowie, nauczycielom oraz opiekunom wymienionych jednostek Paniom Iwonie górskiej i Lucynie Bagińskiej, a także osobom prywatnym: Michałowi i Ryszardowi Knaś, Mirosławowi Ustianowskiemu, Julii Marchewka, Tomaszowi i Frankowi Wasylko, Pani Marlenie Socha z córkami Olą i Julią, Remigiuszowi Ciuńczykowi, Pani Elżbiecie Szczepańskiej, strażakom z OSP w Potęgowie i ich rodzinom. 

 

Nasze orkiestrowe granie w tym roku wsparli finansowo:

 

 1. firma Agro East Europe Sp. z o.o. w Łupawie

 2. Gospodarstwo Rolne Państwo Emilia i Mieczysław Szulga

 3. Państwo Jolanta i Jarosław Celban

 4. OKTAN w Nowej Dąbrowie

 5. firma "ROZA" bracia Różańscy

 6. Skład Nowicki w Potęgowie

 7. Pani Marta Rutkiewicz

 8. Firma "Elwoz"

 9. Firma Handlowo Usługowa "Dominika"

 10. "Mario Meble" Usługi Stolarskie Mariusz Wasilewski

 11. "Maja" Sylwia i Przemysław Bednarscy

 12. Pomorska Agencja Imprez Artystycznych "PAJA "

 13. "Piekarnia Nowicki" Daniel Nowicki

 14. Gospodarstwo Rolne Maciej Basiak

 15. Mikołajczyk &Wielgus Transport spedycja Sp.j.

 16. Pałac w Grąbkowie – Karolina Gołębiowska, Kazimierz Stępniak

 17. Firma rodzinna Zenon Mikołajczyk i synowie

 18. E-poNET

 19. Pan Witold Szczepański

 20. Nadleśnictwo Łupawa w Łupawie

 21. Pałac w Grąbkowie- Karolina Gołębiowska, Kazimierz Stępniak

 22. Mikołajczyk Zenon Przedsiębiorstwo- Zenon Mikołajczyk & synowie

 

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

firma Alufenotherm Sp. z o.o. w Malczkowie,

Piekarnia-Cukiernia w Potęgowie Państwo Bożena i Andrzej Klassa,

Firma Ulenberg w Główczycach Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg,

Bank Spółdzielczy w Potęgowie,

PHU Arkadiusz Błażejewicz

Pani Alicja Pietrzyk

pani Anna Dajnowicz,

Zajazd Leśny Staw Marcin Jabłoński,

Usługi Położniczo Pielęgnacyjne Sławomir Strojnowski

państwo Janina i Wojciech Rębacz,

Firma CMHT w Potęgowie Tomasz Czmoch,

firma "Joanna" Ręczne Ozdabianie Świec w Grąbkowie,

Salon Fryzjerski „Atelier” Joanna Leśniak w Potęgowie,

Zakład Fryzjerski Katarzyna Maszota w Potęgowie,

Firma Handlowo Usługowa Wielobranżowa "Mako" z Kartuz

Panie: Anna Saganowska, Janina Gałka,

państwo Ewa i Adam Malinowscy,

Bar Bożenka w Potęgowie,

Firma POLTRANS w Potęgowie Bartosz Polut,

Państwo Danuta i Bogdan Brylowscy,

firma Agro Sieć Maszyny

firma Metryccy,

państwo Beata i Piotr Lemek,

Skład Nowicki w Potęgowie,

Pani Krystyna i Pan Paweł Kosteccy,

Pani Katarzyna Andrich,

Ochotnicza Straż Pożarna w Potęgowie,

Gminna Biblioteka Publiczna w Potęgowie,

Restauracja "Nostalgia" Danuta Baran,

"Klub Seniora" w Potęgowie

Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie Marta Rutkiewicz, Jakub Rutkiewicz,

Państwo Małgorzata i Jacek Różańscy

Państwo Agata i Artur Gwóźdź

Pani Małgorzata Müller,

Pani Beata Kąkel,

"Stary Młyn" Państwo Anita i Krzysztof Baran

Sklep chemiczny Państwo Uzarek

Pani Barbara Majer

Park Ewolucji Sławutówko

Firma Lewiatan z Potęgowa

Zakład Fryzjerski "Pola" z Lęborka

Pan Krzysztof Żegleń

Pani Ewa Piepka

Pani Anetta Słomińska

Pan Krzysztof Litwin

 

Pani Danuta Młynarczyk.

 

    Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, zespołom, grupom tanecznym, solistom, dzieciom, młodzieży i dorosłym za piękne występy, instruktorom, opiekunom i nauczycielom, za współprowadzenie tegorocznej imprezy Izabeli Zielińskiej, Izabeli Marchewce, pomagającym Justynie Wasylko, Karolinie Czerwińskiej, Kamili Młynarczyk, Beacie Lemek, Paulinie Matusiak, Maciejowi Basiak, Krzysztofowi Marchewce, Magdalenie Semak, akustykom Panu Marcinowi Gałązce i Danielowi Spoczyńskiemu, za pracę w sklepiku Pani Elżbiecie Kędra, Tomaszowi Wasylko, Sylwii Szyca, Michałowi Czerwińskiemu, Wójtowi Gminy Potęgowo panu Dawidowi Litwinowi za udostępnienie Transportu, za umożliwienie zbadania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi doktorowi Cezaremu Zielewskiemu oraz pani Krystynie Wielgus za wykonanie tegorocznych badań, za liczenie pieniędzy Paniom Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, Oldze Młynarczyk, Państwu Agnieszce, Aleksandrze, Robertowi Pradlikom, za pomoc i wsparcie strażakom z OSP w Potęgowie.

 

 

 

 

Z nastrojem wigilijnym – czuwania przed narodzinami Zbawiciela – wiążą się specyficzne obyczaje: wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie, dzielenie się opłatkiem podczas składania sobie życzeń świątecznych przy choince. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie 14 grudnia o godz. 11.00 odbyła się Gminna Wigilia Seniorów. Organizatorzy uroczystości: Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, Dyrektor GOK w Potęgowie Pani Joanna Basiak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Potęgowie Pani Iwona Gierke oraz proboszcz Parafii Skórowo Ksiądz Waldemar Pielecki powitali gości i złożyli wszystkim przybyłym z serdeczne życzenia. W sali Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie spotkali się seniorzy z Gminy Potęgowo, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Potęgowie wraz z opiekunami i pracownikami GOPS, członkowie zespołu „Potęgowianki”, członkowie „Klubu Seniora”. Podczas uroczystości świąteczne przedstawienia zaprezentowały dzieci z SP w Skórowie, przygotowane przez Panią Izabelę Zielińską i Księdza Tadeusza Drobińskiego oraz podopieczni ŚDS w Potęgowie.

Zgodnie z tradycją, wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z „pierwszą gwiazdką na niebie”. Nieco wyprzedzając tradycyjną kolację, zaprosiliśmy wszystkich przybyłych na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Państwu Balcerzyk, którzy ja co roku wsparli nasze przedświąteczne przygotowania i przekazali ryby na świąteczne stoły.

 

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za mile spędzony czas, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia słowami poety składamy wszystkim serdeczne życzenia:

 

"Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty, 
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;

Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, prastare orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiądzie.

Sercem Go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota - 
Oto co czynić wam każe
Miłość - największa cnota."

 

 

Tego roku okres bożonarodzeniowych przygotowań, Gminny Ośrodek Kultury
w Potęgowie zapoczątkował od świątecznego konkursu. Przedświątecznie zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych do konkursu "Najpiękniejszy Wianek Bożonarodzeniowy". W konkursie wzięło udział 30 osób. Mali jak i nieco starsi wykazali się wielką pomysłowością, estetyką i starannością wykonania ozdób.

Po długich obradach, komisja w składzie: Kamila Młynarczyk - przewodnicząca, Beata Lemek- członek, Magdalena Semak- członek, Sylwia Szyca – członek wybrała najpiękniejsze prace. W kategorii dzieci 4- 6 lat przedszkola I. miejsce zajął Alan Pipka, II. miejsce zajęła Nadia Ukleja, III. miejsce otrzymała Wiktoria Francuz. W kategorii dzieci 7-13 lat szkoły podstawowe I. miejsce należy do Kordiana Josicz, II. miejsce zajęła Aleksandra Smolak, III. miejsce otrzymała Emilia Dziuło. Wyróżnieni w tej kategorii zostali Nadia Czekaj oraz Emilia Kitowska. W kategorii 14-16 szkoły gimnazjalne I. miejsce zajął Maksymilian Okroj, II. otrzymała Dominika Dąbrowska, natomiast III. miejsce zajęła Aleksandra Karkusiewicz. W kategorii młodzież i dorośli I. miejsce otrzymała Pani Teresa Wiśniewska, II. miejsce zajęła Pani Beata Kąkel, natomiast III. miejsce przyznano Pani Jadwidze Jaworskiej. Wyróżnienie otrzymał: Pan Paweł Milewski.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nagrodzeni i wyróżnieni nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK w Potęgowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tegoroczny konkurs. 

 

 

Mikołajki jak z bajki...

Kultywując staropolskie obyczaje, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, jak co roku, zaprosił dzieci do wspólnej zabawy z okazji Mikołajek. Tegoroczne spotkanie odbyło się 5 grudnia od godz. 900 w sali GCK w Potęgowie. Na nasze zaproszenie licznie przybyły dzieci z klas "0"- III ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie, Szkoły Podstawowej w Łupawie oraz dzieci z Przedszkola w Potęgowie. Do wspólnej zabawy zaprosił duet "DUO PAULO", czyli Paweł i Joasia. Na scenie pojawił się m.in. zabawny Klaun, któremu nic nie wychodzi, spadają mu spodnie, a  porwana kartka okazuje się wcale nie być cała jak to miało się stać po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia. Maskotka Chase z "Psiego patrolu" porwała dzieci do wspólnych tańców wygibańców, także Kubuś, Tygrysek i Prosiaczek mieli swoje "5 minut" na scenie, i przy wesołych rytmach bawiły się razem z naszymi gośćmi. Zabawne pluszowe zwierzaki w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja w rytm muzyki zabawiały najmłodszych, pozwalały się przytulać, głaskać, a nawet troszkę zaczepiać. Prowadzący przygotowali wiele tanecznych niespodzianek i zaprosili wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy. Były więc wspólne tańce, zabawy, a nawet bitwa na piłeczki. Także Damie Kier dzieci dały porwać się do wspólnych tańców, a solowa zabawa zakończyła się wybraniem spośród przybyłych Królowej i Króla Balu, którymi w tym roku zostali Ola i Igor.

 

Na specjalne zaproszenie i usilne prośby dzieci pojawił sie także długo wyczekiwany gość, wywołując ogromną radość na twarzach milusińskich. Święty Mikołaj wraz z pomocą Damy Kier hojnie obdarowywał pociechy słodyczami. Na zakończenie Mikołajkowego przedpołudnia w GOK-u wszystkie dzieci, mogły na pamiątkę zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, zaśpiewać mu piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Radosne, pełne wrażeń i nieco zmęczone dzieci wracały do swoich domów, szkół oraz przedszkola. Mamy nadzieję, że wspaniale bawiły się w towarzystwie naszych gości i za rok równie licznie przybędą na wspólną zabawę z Mikołajem.