W ubiegły weekend w GOKu odbyły się wyjątkowe zajęcia! Przy współpracy z zespołem Michalove zorganizowaliśmy warsztaty Pieśni Tradycyjnej i Białego Głosu prowadzone przez Maniuchę Bikont- śpiewaczkę, antropolożkę kultury, uczestniczkę badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. To członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, rytuałami, improwizacją i niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi. Wokalistka zespołów Dziczka, Z lasu, Zespołu śpiewaczego Ewy Grochowskiej, Tęgie Chłopy i wielu innych, wykonujących muzykę tradycyjną in crudo. Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjnym wydarzeniem- udział w nich wzięło ponad 20 osób- w tym sporo osób z poza naszej gminy, których ugościliśmy w naszym ośrodku. Dziękujemy Wiśta Wio i Przyjaciele za przygotowanie pysznych przekąsek i potraw, które posiliły uczestników, dziewczynom z GOKu za przygotowanie sal i pomieszczeń dla gości i osobom, które wzięły udział- za stworzenie świetnej atmosfery, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

Projekt dofinansowany ze środków Partnerstwa Dorzecza Słupi.

Więcej zdjęć na FACEBOOK

 

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka, zorganizowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Sala ledwo ledwo pomieściła przybyłych gości a wzruszające i urocze wystepy maluchów stworzyły wspaniałą atmosferę i wywołały morze uśmiechów wśród publiczności :)

Zapraszamy do 

fotogalerii na FACEBOOKu


 Jest niewiele takich akcji w roku, które potrafią złączyć wszystkich Polaków, bez względu na wiek, płeć a nawet poglądy. Jest niewiele takich zimowych dni, w których tysiące wolontariuszy w deszczu śniegu czy mrozie kwestują w jednej sprawie w całej Polsce i w różnych częściach świata.

Wczoraj, 13 grudnia w niedziele po raz dwudziesty siódmy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- niesamowicie pozytywna inicjatywa Jurka Owsiaka, której celem jest zbieranie funduszy dla chorych i potrzebujących. W Potęgowie Sztab WOŚPu po raz 16. włączył się do tej pięknej akcji. Choć liczenie wciąż trwa to możemy śmiało stwierdzić, że rekord po raz kolejny został pobity! Dzięki hojności darczyńców : lokalnych firm, przedsiębiorców, rolników, artystów, wielkodusznych mieszkańców udało się uzbierać około 38 000 złotych!

Sukces nie miałby miejsca gdyby nie zaangażowanie kilkudziesięciu wolontariuszy. Podobnie jak w roku ubiegłym 40 osób kwestowało z puszkami na terenie gminy Potęgowo. Wiele osób zaangażowało się w organizację części artystycznej, licytacjach, sklepiku, robieniu kanapek, animacji najmłodszych... Działo się wiele! Między licznymi występami dzieci działających przy GOKu w Potęgowie odbywały się licytacje, dzieci mogły pomalować buzie w ulubione zwierzaki, przybyli goście mogli bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. Finał tradycyjnie zakończyło efektowne "Światełko do nieba".

Pozostając w temacie rekordów przedstawimy wam kilka ciekawostek z tegorocznego finału:

 Najdrożej sprzedany przedmiot

Za 700 zł udało się sprzedać obraz ofiarowany przez panią Annę Dajnowicz, która co roku wspiera swoimi obrazami licytacje WOŚPu. Dziękujemy! Wśród najdrożej sprzedających się przedmiotów znalazł się również tort i pluszowy mis strażak ofiarowany przez Strażaków z Potęgowa oraz Tort Bezowy od anonimowego darczyńcy :)

Najcenniejsza puszka

W tym roku tak jak w ubiegłym najwięcej pieniędzy znalazło się w puszce Franciszka Wasylko około 1500 zł! Zaraz po nim znalazła się puszka Michała Müllera z kwotą ok  1400 zł. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wolontariuszom!

 

Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację Sztabu w GOKu w Potęgowie oraz tym, którzy przyłożyli się do osiągnięcia tegorocznego rekordu!

Dziękujemy:

- Izie Zielińskiej, Joannie Basiak oraz Izie Marchewce za prowadzenie całej imprezy, licytacji i czuwanie nad przebiegiem wydarzenia;

- Karolinie Czerwińskiej, Sylwi Czerwińskiej, Michałowi Czerwińskiemu, Krzysztofowi Marchewce, Patrycji Pikule, Kamili Młynarczyk, Beacie Lemek, Agnieszce Różańskiej, Justynie Bryzgalskiej, Natalii Matusiak, Elżbiecie Kędra, Tomaszowi Wasylko, Romie Szybut , Arkowi i Emilii Damaszkom za ogarnianie spraw w kuchni, sklepiku, animacji dzieci, dokumentowania wydarzenia, za zaangażowanie i pomoc w organizacji;

- Maciejowi Basiak, Danielowi Spoczyńskiemu za czuwanie nad realizacją dźwięku;

- wszystkim artystom ubarwiającym wydarzenie: Julii Marchewce, pani Basi  Krasnoborskiej i zespołom "Mleczaki" i "Dzwoneczki", solistkom uczącym się na zajęciach w GOKu Julii Saganowskiej, Mai Łoś, Marcie Malek, Marcelinie Placha, Lilii Pieniak, Julii Lipce, Oliwi Basarab, Lenie Woźniak, pani Martynie i działającej przy GOKu grupie tanecznej, grupie tanecznej ze Stacji Kultura z Lęborka pod przewodnictwem Natali Kubicy, naszym lokalnym "Teatralnie zakręconym" kabareciarzom, zespołowi Wiśta Wio, Nikoli Kędrze, Sylwi Krymskiej i Krzysztofowi Cyganowi z zespołu Legato oraz panom z zespołu Retro Band z GOKu z Potęgowa;

- OSP z Potęgowa i Łupawy za czuwanie nad bezpieczeństwem na tłumnie wypełnionej sali GOKu;

-czterdziestu wolontariuszom ze szkół podstawowych z Potęgowa, Skórowa i Łupawy i z GOKu za kwestowanie na terenie gminy;

-wójtowi Gminy Potęgowo Dawidowi Litwinowi za zapewnienie transportu

-doktorowi Cezaremu Zielewskiemu za udostępnienie sprzętu pomiarowego oraz pani Krystynie Wielgus za wykonywanie badań;

-Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, Oldze Młynarczyk, rodzinie państwa Pradlików za skrupulatne liczenie pieniędzy;

Nasze orkiestrowe granie w tym roku wsparli finansowo:

 

firma Agro East Europe Sp. z o.o. w Łupawie

Usługi Remontowo- Budowlane Mieczysław Szulga

Biuro Obsługi Budownictwa Jarosław Celban

OKTAN w Nowej Dąbrowie

firma "ROZA" bracia Różańscy

Skład Nowicki w Potęgowie

Polski Związek Wędkarski Koło w Potęgowie

"Maja" Sylwia i Przemysław Bednarscy

Piekarnia Cukiernia Nowicki Godętowo Daniel Nowicki

Gospodarstwo Rolne Maciej Basiak

E-poNET Potęgowo

Nadleśnictwo Łupawa

Ryszard Mikołajczyk

Mikołajczyk & Wielgus Transport spedycja Sp. j.

Pałac w Grąbkowie Karolina Gołebiowska Kazimierz Stępniak

Zenon Mikołajczyk i synowie

Pomorska Agencja Imprez Artystycznych PAJA 

 

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

 

Firma Alufenotherm sp. z o.o. w Malczkowie

Firma „Agro-Sieć”  Nowa Dąbrowa

Anna Dajnowicz, Potęgowo

Piekarnia Piecu Sp. z o.o Potęgowo

Firma Ulenberg  Sylwia i Mirosław Ulenberg

Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie

ZAKŁAD  FRYZJERSKI w Potęgowie- Katarzyna Maszota

Centrum Językowo- Szkoleniowe Verdi, Lębork

Firma Handlowo- Usługowa „DOMINIKA” w Potęgowie, Dominika Drużba

„Bar Bożenka” w Potęgowie

Usługi Stolarskie Mario Meble Mariusz Wasilewski

Danuta i Piotr Lipscy

Ewa i Adam Malinowscy

Irena i Bogdan Klasa

POLTRANS Bartosz Polut

METRYCCY Skórowo 76-230 Potęgowo

ATELIER Joanna Leśniak 76-230 Potęgowo

KORNIK Mariusz Wyrostkiewicz

Anna Saganowska

Janina Gałka

Danuta i Bogdan Brylowscy

Karolina Gołębiowska Pałac w Grąbkowie

PHU Arkadiusz Błażejewicz

Beata Kąkel

Natalia Pikuła

Alicja Pietrzak

Zaplatane Anita Baran Stary Młyn Łupawa

Małgorzata i Jacek Różańscy

Ewa Piepka

Aleksander Boyke

Arleta Boyke

Anetta Słomińska

Renata Spławska

Joanna Celban z rodziną

Małgorzata Müller

Krzysztof Cygan

OSP w Potęgowie

Skład Nowicki w Potęgowie

Beata i Piotr Lemek

"Joanna" Ręczne Ozdabianie Świec w Grąbkowie

Zajazd Leśny Staw Marcin Jabłoński

 

19 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Gminna Wigilia organizowana przez Wójta Gminy Potęgowo, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie. Przy pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołach zasiedli wspólnie mieszkańcy gminy Potęgowo: seniorzy, osoby samotne, podopieczni ŚDS w Potęgowie, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Potęgowie, przedstawiciele instytucji działających na terenie gminy. Wspólne świętowanie rozpoczął wzruszający występ dzieci z zespołów "Mleczaki" i "Dzwoneczki". Następnie dla naszych gości zaśpiewała Nikola Kędra. Na scenie zadebiutowała również Julia Marchewka grając na flecie poprzecznym znane kolędy. Część artystyczną zakończyła inscenizacja przedstawiona przez podopiecznych ŚDS z Potęgowa. Gości przywitał Wójt Gminy Potęgowo, życząc wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Do życzeń przyłączyli się dyrektorzy i kierownicy gminnych instytucji a także ksiądz dziekan Waldemar Pielecki. Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją mieszkańców. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność, wspólne śpiewanie kolęd i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Wigilia nie odbyłaby się gdyby nie praca i zaangażowanie organizatorów, pracowników GOKu i artystów uświetniających spotkanie. Specjalne podziękowania dla Firmy Fario za smaczną rybę, która zagościła na naszym stole wigilijnym. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do fotorelacji na Facebook