Warunki udanej imprezy? Mnóstwo atrakcji, masa radości i szczodrzy goście!!!
W ubiegłą sobotę na placu przy GCK w Potęgowie organizowaliśmy razem z Fundacja "inicjatywa" i Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele piękną majówkę charytatywną pod hasłem: Rodzinnie Aktywnie DOBROczynnie, podczas której zbierane były środki na pomoc dla Tomka i Ewy z naszej gminy.
Jesteśmy wzruszeni tym, jak wiele firm, przedsiębiorstw i osób prywatnych wsparło nasze działania! Dziękujemy również Wam- mieszkańcom gminy i okolic za przybycie pomimo trudnych warunków pogodowych!

Wśród atrakcji odbył się wyścig kosiarek, pokaz modeli zdalnie sterowanych, można było podziwiać panoramę Potęgowa dzięki Dandźwigowi... Dla dzieci animacje prowadziła Pompalina, było malowanie buziek i kolorowe warkoczyki... na domiar dobrego dzieciaki mogły poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach! Obkupić się można było po pachy! W atrakcyjnych cenach były przekąski przygotowane przez KGW ze Stowięcina, była grochówka, gofry i frytki dzięki Szkolnemu kołu PCK z Potęgowa i mnóstwo bonów, voucherów, talonów na rozmaite usługi i atrakcje... Nie zabrakło też wrażeń muzycznych. Dzięki naszym lokalnym artystom i zaprzyjaźnionemu zespołowi Chopy z Babami z Czarnej Dąbrówki oraz grupom tanecznym z Tuchomia czas spędzony na majówce nabrał charakteru artystycznego!

Wspomnienia uwiecznione zostały na

fotografiach,m.in.

Fotorelacja Krzysztofa Chodorowskiego

Fotorelacja GOK

Sponsorzy, darczyńcy tegorocznej charytatywnej Majówki:

Angel Mydełka Zapachowe- Zendek k.Pyrzyc

Łucja Stukan

Tadeusz Furmaniak

Grzegorz Bednarski

DZIĘKUJEMY za Wasze wsparcie!!

24 kwietnia w Karżnicy odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Promocji Produktu Lokalnego i targowiska Mój Rynek. Nowe obiekty będą służyć mieszkańcom, ale także rolnikom, rękodzielnikom i twórcom z gminy Potęgowo i całego regionu. Wśród zaproszonych gości pojawili się włodarze naszej gminy i sąsiednich, radni Gminy Potęgowo na czele z przewodniczącym rady, przedstawiciele jednostek samorządowych z terenu gminy Potęgowo, Lokalnych Grup Działania Pojezierza Bytowskiego i Partnerstwa Dorzecza Słupi, lokalni artyści, rękodzielnicy i wytwórcy.

Gmina pozyskała na realizację projektu dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Wartość dofinansowania to ponad 60% kosztów kwalifikowanych tj. 489 560,00 zł.

FOTORELACJA z otwarcia na Facebook.

Dziś Witaliśmy Wiosnę, która w tym roku przyszła do nas bardzo nieśmiało. Zimna zima z daleka wytykała do nas język zasłaniając niebo gęstymi chmurami. Jednak dzieciaki z gminy Potęgowo nie dały się sprowokować i świetnie bawiły się na placu zabaw przy GCK w Potęgowie. Zdjęcia mówią same za siebie- Marzanna nie miała z nimi żadnych szans... :)

Zapraszamy do galerii na FB

Tak pięknie i tyle atrakcji mogło być tylko z jednej okazji: Dnia Kobiet w Gminie Potęgowo. W ten piątkowy wieczór sala Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie przepełniona była pięknymi mieszkankami, kwiatami, pysznościami i stoiskami z atrakcjami dla przybyłych gości:) Wydarzenie uświetniły występy zespołów lokalnych Wiśta Wio i Retro Band z gościnnie występującą Panią Janiną Grudzińską oraz kabaretu Teatralnie Zakręceni. Koncert finałowy wykonał duet z Ustki Justyna&Kris zabawiając publiczność znanymi przebojami włoskimi. Był szał :)

Serdeczne podziękowania składamy mieszkankom gminy, które bezpłatnie serwowały różnorodne zabiegi i usługi:

Romie Szybut, Joannie Leśniak ,Paulinie Polut, Agacie Bujdasz, Martynie Duk i Barbarze Szul, Magdalenie Janiszek, Jaśminie Wickiej, Weronice Błażejewicz, Indze Kawałek.

Dziękujemy paniom ze  świetlic wiejskich za przygotowanie upominków dla wszystkich gości  oraz dziewczynom z GOKu za upieczone ciasta, obsługę i dekoracje (serio, napracowały się!).

Dziękujemy za wspólną zabawę, wasze uśmiechy i atmosferę, którą stworzyłyście, robimy to dla Was  z przyjemnością!